ماجرای مقدمه‌‌‌ای که رهبر انقلاب بر کتاب‌های حمید سبزواری نوشتند

حمید سبزواری: «یک روز در خدمت حاج آقا [آیت‌الله خامنه‌ای] بودم که فرمودند آقا حمید چرا شما کارهایتان را چاپ نمی‌کنید؟ من به شوخی گفتم: آقا منتظر مقدمه‌ای هستم که شما بر کتاب بنویسید. ایشان جدی فرمودند من برای هیچ‌کس این کار را نکردم، ولی برای شما این کار را انجام خواهم داد.»
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب که در 22 خرداد 1395 دار فانی را وداع گفت در بخشی از کتاب خاطرات خود که با عنوان «حال اهل درد» توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است، می‌گوید: یک روز در خدمت حاج آقا [آیت‌الله خامنه‌ای] بودم که فرمودند آقا حمید چرا شما کارهایتان را چاپ نمی‌کنید؟ من به شوخی گفتم: آقا منتظر مقدمه‌ای هستم که شما بر کتاب بنویسید. ایشان جدی فرمودند من برای هیچ‌کس این کار را نکردم، ولی برای شما این کار را انجام خواهم داد. 

من در واقع می‌گویم یک چراغی در دلم روشن شد وقتی که ایشان این فرمایش را فرمودند، گفتم: الحمدالله. رفتم اینها را جمع و جور کردم. بعدا گفتند که حاج آقا فرمودند شعرها را بدهید و من این دو کتابِ شعر را دادم خدمت حاج آقا بردند.

ایشان یک مقدمه‌ی دو صفحه‌ای بر کتاب نوشتند و چون هر دو کتاب را من فرستاده بودم در هر دو کتاب، مقدمه نوشته‌ی ایشان بود. این یکی از نعمت‌های پروردگار بود که نصیب من شد...

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات