گزارش مطبوعات

سخنرانی حجت‌الاسلام قرائتی پس از عزل بنی‌صدر

حجت‌الاسلام قرائتی در بخشی از سخنرانی خود گفت؛ «آقای بنی‌صدر ادعا می‌کرد که 11 میلیون رای آورده است ولی نکته‌ای که ایشان از آن غافل بوده است این است که وی 11 میلیون رای را با خودکار آورده است. ولی ملت مسلمان ایران برای آمدن امام با خون خود رای داد. و اینها باید بدانند که خون برخودکار پیروز است.»
يکشنبه ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ پس از رأی مجلس شورای اسلامی به عدم کفایت سیاسی ابوالحسن بنی‌صدر و صدور حکم امام خمینی مبنی‌بر عزل وی از مقام ریاست‌جمهوری،مردم تهران با حضور چندهزارنفری، بیعت خود را با امام خمینی تجدید کردند.

یکی از نکات جالب توجه این تجمعات، سخنرانی حجت‌الاسلام محسن قرائتی بود. وی با ایراد سخنرانی در جمع مردم، چهره رئیس‌جمهور عزل شده و گروه‌های حامی وی را بیش از پیش برای مردم شناساند.

خبرنگار کیهان در این رابطه گزارش داد: «ملت مسلمان و قهرمان و همیشه بیدار ایران بعد از ظهر دیروز پس از شنیدن فرمان تاریخی امام امت مبنی بر عزل ابوالحسن بنی‌صدر از ریاست جمهوری، در دسته‌های چندهزار نفری درحالیکه پلاکاردهائی در دست داشتند بسوی دانشگاه تهران سرازیر شدند.»

سخنرانی حجت‌الاسلام قرائتی پس از عزل بنی‌صدر

بر اساس این گزارش «انبوه جمعیت پس از تجمع در جلوی دانشگاه تهران با دادن شعارهای مختلف به تائید اقدامات رهبر انقلاب پرداختند. آنگاه حجت‌الاسلام قرائتی در اجتماع مردم مسلمان و انقلابی تهران شرکت کرد و برای حاضرین سخنان کوتاهی ایراد کرد. وی در قسمتی از سخنان خود گفت:

آقای بنی‌صدر ادعا می‌کرد که 11 میلیون رای آورده است ولی نکته‌ای که ایشان از آن غافل بوده است این است که وی 11 میلیون رای را با خودکار آورده است. ولی ملت مسلمان ایران برای آمدن امام با خون خود رای داد. و اینها باید بدانند که خون برخودکار پیروز است.»


این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات