مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۶۰۲۵
سندی از همکاری بنی‌صدر و رجوی در سال 1359
در نامه رجوی به بنی‌صدر آمده است: جناب آقای دکتر بنی‌صدر ریاست‌جمهوری و فرمانده کل قوا، محترماً - به خاطر کثرت مشکلات و خطرات ایمنی که متوجه جان و سلامتی اینجانبان مسعود رجوی، مهدی ابریشم‌چی، موسی خیابانی و عباسعلی داوری و علی زرکش است؛ مستدعی است مجاز فرمایید اینجانبان هر یک با یک بردادر و یا (نفر) محافظ حق حمل سلاح برای حفاظت شخصی داشته باشیم.
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۵ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - 2020July 28
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ همکاری و هماهنگی بنی‌صدر و مجاهین خلق در کوران حوادث سال‌های 59 و 60 بیش از پیش می‌شد. اسناد حکایت از کمک مالی بنی‌صدر به منافقین بدر سال 1356 دارد یعنی یک سال پیش از پیروزی انقلاب دارد. اما رفته رفته این روابط نزدیک‌تر می‌شد تا جایی که در سال‌های 59 و 60 پشت پرده حمایت‌های جریان بنی‌صدر و جریان رجوی از یکدیگر برای مردم افشا می‌شد.

در یکی از این اسناد به تاریخ 31 فروردین 1359 بنی‌صدر با درخواست رجوی برای تأمین حفاظت و سلاح منافقین موافقت می‌کند.

در نامه رجوی به بنی‌صدر آمده است:

«جناب آقای دکتر بنی‌صدر ریاست‌جمهوری و فرمانده کل قوا

محترماً - به خاطر کثرت مشکلات و خطرات ایمنی که متوجه جان و سلامتی اینجانبان مسعود رجوی، مهدی ابریشم‌چی، موسی خیابانی و عباسعلی داوری و علی زرکش است؛ مستدعی است مجاز فرمایید اینجانبان هر یک با یک برادر و یا (نفر) محافظ حق حمل سلاح برای حفاظت شخصی داشته باشیم. [ناخوانا] مدارک مخاطرات مزبور قبلا به دفتر ریاست‌جمهوری تقدیم شده است. با تشکر. مسعود رجوی 59/1/31»

«موافقت می‌شود. ابوالحسن بنی‌صدر 59/1/31»


موافقت بنی‌صدر با درخواست رجوی برای تأمین حفاظت و اسلحه منافقین
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر