بازنشر

دستور امام خمینی مبنی بر کمک مالی به خانواده‌ شهدای 17شهریور

طبق اسناد و اطلاعات موجود، دایره ضداطلاعات گارد شاهنشاهی در گزارشی به ریاست ساواک به تاریخ 26 شهریور 57 از دستور امام خمینی مبنی بر کمک به بازماندگان حادثه هفده شهریور خبر داد.
دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ یکی از راهبردهای مهم امام خمینی در دوران مبارزه، حمایت از خانواده‌های زندانیان و شهدای مبارز مسلمان بود. این راهبرد توسط روحانیت مبارز و با کمک‌های مردمی عملی می‌شد که اوج آن در حادثه هفده شهریور بود. 

طبق اسناد و اطلاعات موجود از آن دوران، دایره ضداطلاعات گارد شاهنشاهی در گزارشی به ریاست ساواک به تاریخ 26 شهریور 57 به موضوع دستور امام خمینی مبنی بر کمک به بازماندگان حادثه هفده شهریور تأکید می‌کند.

نکته مهم در این سند دستور امام خمینی و تلاش روحانیت و مردم در جمع‌آوری کمک‌های میلیونی است.

در متن این سند آمده است: «اطلاعیه واصله حاکی است: طبق اعلامیه آیت‌الله خمینی مقرر شده، برای بازماندگان کشته‌شدگان روز جمعه17 شهریور 1357 پول‌هایی جمع‌آوری شود، روحانیون به محض اطلاع از مفاد اعلامیه مذکور مبالغ زیادی (متجاوز از میلیون‌ها تومان) جمع‌آوری نموده و گفته می‌شود وجوه مذکور وسیله آیت‌الله سید کاظم شریعتمداری به بازماندگان حادثه روز جمعه 17شهریور 1357 پرداخت خواهد شد و خبر دیگری نیز در همین زمینه رسیده که پرداخت مستمری به بازماندگان آن دسته که بزرگ خانواده را از دست داده‌اند بطور دائم ادامه خواهد داشت و نسبت به کشته‌شدگان سایر شهرستان‌ها هم به همین ترتیب عمل خواهد شد.»

دستور امام خمینی مبنی بر کمک مالی به خانواده‌ شهدای 17شهریور

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات