مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۶۳۸۷
انتشار برای نخستین‌بار
کی از مهم‌ترین یگان‌های ارتش، نیروی دریایی بود که در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی با نهضت مردم ایران به رهبری امام خمینی اعلام همبستگی کرد.افسران نیروی دریایی با صدور «بیانیه مبارزین و مجاهدین نیروی دریایی» به امواج خروشان ملت پیوستند. در بخشی از این بیانیه آمده است:ما با اعلام همبستگی کامل خود از این جنبش عظیم آماده هرگونه فدا کاری در راه این کشور و مردمان این مرز و بوم و اسلام بوده و منتظر دستور آیات عظام در حالتی آماده به سر می‌بریم تا در لحظه مناسب و بنا به دستور رهبران مذهبی که چیزی جز صلاح اسلام ومسلمانان و بالاخره توده مردم در سر ندارند وظیفه دینی و ملی و سربازی خود را نسبت به این آب و خاک و اسلام انجام دهیم و در راه جامه عمل پوشاندن [به] این هدف مقدس، گواه ما خون ما خواهد بود.
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۸ - ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020November 25

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ در دوران اوج‌گیری مبارزات انقلاب اسلامی، راهبردهای امام خمینی در مواجهه با ارتش سرانجام به نتیجه رسید و رفتار خردمندانه مردم با افسران ارتش موجب پیوند ناگسستنی بین قوای نظامی و آحاد انقلابی ملت شد. پیوستن ارتش به نهضت اسلامی مردم شکست بزرگی را برای رژیم پهلوی به همراه داشت.

یکی از مهم‌ترین یگان‌های ارتش، نیروی دریایی بود که در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی با نهضت مردم ایران به رهبری امام خمینی اعلام همبستگی کرد.

افسران نیروی دریایی با صدور «بیانیه مبارزین و مجاهدین نیروی دریایی» به امواج خروشان ملت پیوستند. 


بیانیه مبارزین و مجاهدین نیروی دریایی در همبستگی با انقلاب اسلامی + سند


در متن این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حمد و سپاس خدای محمد (صلی‌الله‌علیه و آله)  را که در  پرتو انوار تابناک تعالیم قرآن و دستورات آسمانی روشنگر جامعه‌ساز اسلام جنبش این ملت ستمدیده را  نیرو و عظمت بخشیده و دیوارهای کاخ ظلم و فساد استعمار و استکبار را سرنگون کرد و یکبار دیگر عظمت و بزرگی این دین مبین به همت وایستادگی شما برادران و خواهران مسلمان به جهان و جهانیان شناساند. درود به روان پاک شهدای راه حق و حقیقت که به راستی زنده‌اند و همیشه در کنار ما

ـ بدین وسیله : ما افسران جزء و درجه‌داران و کارمندان و افراد نیروی دریایی همبستگی و پشتیبانی کامل و همه‌جانبه خود را از این جنبش عظیم اسلامی و ملی تحت رهبری تعالیم عالیه قرآن به رهبری امام خمینی اعلام می‌داریم.

خواهران وبرادران مسلمان و آزادیخواه اکنون که این ملت با ایثار خون جوانان و جگرگوشگان خود در طی ماه‌های گذشته دست به یک نهضت آزادیخواهی و اسلامی زده و در راه بدست آوردن آن آخرین گام‌های پیروزی را برمی دارد لذا ما افسران و درجه‌داران و کارمندان و افراد نیروی دریایی در این لحظات حساس و سرنوشت‌ساز به هیچ وجه اجازه نداده و نخواهیم داد که نقشه‌های پلید مشتی وطن‌فروش اجنبی‌پرست که هدفی جز منافع خود و نابودی اسلام و نادیده گرفتن خون خون شهدای حق در سر ندارند جامه عمل بپوشانند ، لذا ما با اعلام همبستگی کامل خود از این جنبش عظیم آماده هرگونه فدا کاری در راه این کشور و مردمان این مرز و بوم و اسلام بوده و منتظر دستور آیات عظام در حالتی آماده به سر می‌بریم تا در لحظه مناسب و بنا به دستور رهبران مذهبی که چیزی جز صلاح اسلام ومسلمانان و بالاخره توده مردم در سر ندارند وظیفه دینی و ملی و سربازی خود را نسبت به این آب و خاک و اسلام انجام دهیم و در راه جامه عمل پوشاندن [به] این هدف مقدس، گواه ما خون ما خواهد بود.    


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر