مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۶۴۵۰
حسن روحانی:
حسن روحانی: «از روزی که دموکرات‌ها با کمک‌های صهیونیست‌ها به صحنه آمدند سیاست مهار ایران را در پیش گرفتند. آن‌ها به دنبال این هدف هستند تا با فشار پیاپی اقتصادی مردم ایران را وادار کنند تا از راه انتخاب شده خود دست بردارند...»
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۲ - ۰۲ دی ۱۳۹۹ - 2020December 22

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم راهپیمایی دانشجویان بسیجی در سال 1374 سخنرانی ایراد کرد. در ادامه با استناد به گزارش روزنامه رسالت در 21 اردیببهشت 1374 به بخشی از این سخنرانی پرداخته شده است.

حسن روحانی: از روزی که دموکرات‌ها با کمک‌های صهیونیست‌ها به صحنه آمدند سیاست مهار ایران را در پیش گرفتند. آن‌ها به دنبال این هدف هستند تا با فشار پیاپی اقتصادی مردم ایران را وادار کنند تا از راه انتخاب شده خود دست بردارند.

کشورهای جهان بر اساس منافع ملی‌شان سیاست‌گذاری می‌کنند نه بر اساس منافع یک حزب حاکم در امریکا


این موضعگیری امریکا ر راستای هدف بدست گرفتن رهبری جهانی آنها شکل گرفته است، با مخالفت کشورهای جهان مواجه شده است.

امروز کشورهای جهان بر اساس منافع ملی‌شان سیاست‌گذاری می‌کنند نه بر اساس منافع یک حزب حاکم در امریکا، لذا دنیای امروز حاضر نیست زیر سلطه امریکا باشد. کشورهای جهان ادعای بدون دلیل ایالات متحده امریکا در قبال ایران را مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به مقررات احترام نمی‌گذارد و به دنبال ساخت سلاح‌های هسته‌ای است یا مخالف با صلح خاورمیانه است، نمی‌پذیرد.

جمهوری اسلامی ایران در مورد صلح خاورمیانه می‌گوید چرا قطعنامه‌ها اجرا نمی‌شود و چرا هروز به جنوب لبنان تجاوز می‌شود، آیا این مغایر با معیارها و ضوابط بین‌الملل است؟

امروز هرگونه شعار تفرقه افکنانه باید کنار گذاشته شود و همه باید دست به دست هم در قبال امریکا بایستیم.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر