کد خبر: ۶۵۶
سخنگوی وزارت خارجه دولت اصلاحات در گفتگو با "پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی":

"60 ثانیه با تاریخ" اقدام بسیار خوب و درستی است

حمیدرضا آصفی گفت: موشن‌گرافی "60 ثانیه با تاریخ" اقدام بسیار خوب و درستی است و باید بتوانیم وقایع تاریخ انقلاب اسلامی و پس از آن را مستند‌سازی کنیم و در اختیار اقشار مختلف جامعه به خصوص جوان‌ها که نوعا هم نسل سوم انقلاب هستند٬ قرار بدهیم.
چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲

حمیدرضا آصفی سخنگوی وزارت امور خارجه دولت اصلاحات در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی درباره موشن‌گرافی "60 ثانیه با تاریخ" که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است گفت: موشن‌گرافی "60 ثانیه با تاریخ" اقدام بسیار خوب و درستی است و باید بتوانیم وقایع تاریخ انقلاب اسلامی و پس از آن را مستند‌سازی کنیم و در اختیار اقشار مختلف جامعه به خصوص جوان‌ها که نوعا هم نسل سوم انقلاب هستند قرار بدهیم٬ زیرا قشر جوان از دوران دفاع مقدس و شکل‌گیری انقلاب اسلامی اطلاعات اندکی دارند.

سخنگوی سابق وزارت امور خارجه "جذابیت" و "اهمیت" موضوع را دو فاکتور اصلی برای تاثیرگذاری بر مخاطب خوانده و گفت: بهتر است که از وقایعی شروع به کار کنیم که تاثیرگذاری و جذابت بیشتری برای مخاطب دارند. موضوعات را دسته‌بندی کرده و موضوعاتی که دارای اهمیت بیشتر و جذابیت بیشتری هستند را انتخاب کنید. چون اگر این دو فاکتور با هم جمع نشود نمی‌تواند خیلی موثر باشد. اگر موضوع جذاب باشد و بی‌اهمیت باشد تاثیری ندارد و اگر خیلی پراهمیت باشد ولی جذاب نباشد باز هم تاثیر نخواهد داشت لذا اگر روی نکات جذاب و بااهمیت کار شود یک کار خداپسندانه و تاثیرگذار به خصوص برای قشر جوان خواهد بود.

وی درباره قسمت اول موشن‌گرافی "60 ثانیه با تاریخ" که تحت عنوان "رسانه‌های انقلاب" منتشر شده است نیز گفت: بحث رسانه‌های انقلاب موضوع خوبی است. علاوه بر آن بحث دفاع مقدس، بحث گروهای معاند که در ابتدای انقلاب فعالیت می‌کردند و تاثیرگذاری گروهای مرجع یعنی روحانیون، روشنفکران، دانشجویان و ... در پیروزی انقلاب اسلامی نیز می‌تواند موضوع مناسبی برای ساخت موشن‌گرافی باشد. 

وی در ادامه با تاکید بر جامع‌ بودن مطالب گفت: باید در نظر بگیریم مسائلی که انتخاب می‌کنیم جامع‌الاطراف باشد و همه‌ موضوعات را پوشش بدهد و سعی کنیم از انتخاب‌های گزینشی پرهیز کنیم چرا که انتخاب گزینشی باعث می‌شود بخش وسیعی از مخاطبان را از دست بدهیم. 

سخنگوی سابق وزارت امور خارجه در پایان اضافه کرد: "60ثانیه با تاریخ" کار بسیار عالی و خوبی است ولی اگر فکر می‌کنید موضوع مثله می‌شود و حق مطلب ادا نمی‌شود به جای 60 ثانیه می‌تواند مثلا 100 ثانیه با تاریخ باشد.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات