انتشار به مناسبت سالروز شهادت امام هادی(ع)

روایتی از استقبال علمای سنی و شیعه از امام خمینی در سامرا

چنانکه از خاطرات برمی‌آید، در سامرا استقبال بی‌نظیری از امام خمینی صورت گرفت. به طوری که فرماندار سامرا، رئیس پلیس، علمای شیعه و سنی و برخی شیوخ قبایل و شخصیت‌های سرشناس شهر سامرا به استقبال آمده بودند. حتی اهل تسنن نیز در سامرا از امام استقبال کردند. امام خمینی با جمعی از طلاب و فضلای نجف وارد سامرا شده و ابتدا به زیارت امامین عسگرین مشرف شدند.
دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ نیمه مهرماه 1344 امام خمینی از ترکیه به عراق منتقل شدند. ایشان پس از زیارت کاظمین، در 17 مهرماه قصد زیارت سامرا کردند. حجت‌الاسلام محمد سمامی می‌گوید: «پس از زیارت کاظمین، شيخ نصرالله خلخالی از امام سؤال كرد كه برنامه‌تان چيست؟ قصد داريد كجا ساكن شويد تا ما آن را آماده كنيم؟ امام فرمودند: «برنامه‌ خاصى ندارم، لكن در اولين فرصت مى‌خواهم به زيارت سامرا بروم و از آن‌جا به كربلا و سپس در نجف ساكن شوم». امام پس از زيارت دو امام در كاظمين به سامرا رفت و در سامرا با استقبال گرم عده‌اى از دوست‌دارانش روبه‌رو گرديد.»

روایتی از استقبال علمای سنی و شیعه از امام خمینی در سامرا

چنانکه از خاطرات برمی‌آید، در سامرا استقبال بی‌نظیری از امام خمینی صورت گرفت. به طوری که فرماندار سامرا، رئیس پلیس، علمای شیعه و سنی و برخی شیوخ قبایل و شخصیت‌های سرشناس شهر سامرا به استقبال آمده بودند. حتی اهل تسنن نیز در سامرا از امام استقبال کردند. امام خمینی با جمعی از طلاب و فضلای نجف وارد سامرا شده و ابتدا به زیارت امامین عسگرین مشرف شدند. آیت‌الله شیخ مجتبی لنکرانی، آقای شیخ نصرالله خلخالی و دکتر صادقی ازجمله همراهان امام بودند. امام بعد از زیارت به مدرسه آیت‌الله شیرازی وارد شدند و در مدتی که آنجا بودند، همراهان ایشان نیز در همان مدرسه حضور داشتند. امام خمینی پس از زیارت مزار مقدس امام هادی(ع) و امام حسن عسکری(ع) به کربلا عزیمت کرد.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات