کد خبر: ۶۷۱۳
سفیر مقاومت| انتشار برای نخستین‌بار

نامه محبت‌آمیز سید حسن نصرالله به حسین شیخ‌الاسلام در سال 1387 +دستخط

شیخ‌الاسلام خود را خادم بچه‌های حزب‌الله می‌دانست و در این میان روابط او با سید حسن نصرالله بیشتر و پیشتر از یک رابطه سیاسی بود. در یکی از این مراودات سید حسن نصرالله در نامه‌ای محبت‌آمیز در سال 1387 از بازگشت شیخ‌الاسلام به وزارت خارجه ابراز خرسندی می‌کند.
يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ حسین شیخ‌الاسلام بیش از آنکه به عنوان یک دیپلمات به معنای عام آن شناخته شود، او را با گروه‌های مقاومت در لبنان و فلسطین می‌شناسند. او متخصص فعالیت‌های نهضتی بود در حالی که خود را خادم بچه‌های حزب‌الله می‌دانست و در این میان روابط او با سید حسن نصرالله بیشتر و پیشتر از یک رابطه سیاسی بود.

در یکی از این مراودات سید حسن نصرالله در نامه‌ای محبت‌آمیز در سال 1387 از بازگشت شیخ‌الاسلام به وزارت خارجه ابراز خرسندی می‌کند.

متن عربی نامه بدین شرح است:

« بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

جانب العزیز و الحبیب الاخ شیخ‌الاسلام دام بقاؤه العزیز

السلام علیکم و رحمة‌الله و برکاته

بعد التحیة و الدعاء ... اولاً نبارک لانفسنا بعودتکم الی وزارة الخارجیة في الموقع الجدید و آمل و ارجو کما ادعوا الله تعالی ان یوفقکم بخدمة دینه و المجاهدین المؤمنین في صراع الحق مع الباطل کما کنتم دائماً موفقین.

.

.

و اخیراً ارجو الله تعالی ان یوفقنا للقاء قریب معکم و لا تنسوني من خالص دعائکم. و مع محبتي و شوقي استودعکم الله تعالی. اخوکم نصرالله. شوال 1429ه.ق»

ترجمه متن نامه سید حسن نصرالله بدین شرح است:
«بسم‌الله الرحمن الرحیم
برادر عزیز و دوست‌داشتنی شیخ‌الاسلام که خدا شما را حفظ کند؛ سلام و رحمت و برکت خدا بر شما باد.
پس از سلام و دعا، نخست بابت بازگشت شما به وزارت امورخارجه و مسئولیت جدیدی که پذیرفتید به خودمان تبریک می‌گوییم. آرزوم می‌کنم و از خدا می‌خواهم به شما توفیق خدمت به دین و مجاهدین مومن در راه مبارزه‌ی حق علیه باطل را عطا کند، همچنان که در این مسیر پیوسته موفق بوده‌اید.
.
.
و در پایان از خداوند متعال می‌خواهم که توفیق دیدار هرچه زودتر با جنابعالی را فراهم نماید؛ مرا از دعای خالصانه خود دریغ نفرمائید. با محبت و شوق، شما را به خدا می‌سپارم.
برادرتان نصرالله»
تصویر این نامه را که پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به مناسبت اولین سالگرد مرحوم شیخ‌الاسلام منتشر کرده است در زیر می‌بینید.

نامه محبت‌آمیز سیدحسن نصرالله به حسین شیخ‌الاسلام در سال 1387

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات