ویژه‌نامه انتخابات ریاست‌جمهوری

همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی با انتشار "ویژه‌نامه انتخابات ریاست‌جمهوری" درصدد روایت انتخابات‌های ریاست‌جمهوری در دهه‌های گذشته برآمده است.
دوشنبه ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ انتخابات یکی از مهم‌ترین فصول مردم‌سالاری دینی در جمهوری اسلامی ایران است. پس پیروزی انقلاب اسلامی مردم کشور طعم واقعی مشارکت در تعیین سرنوشت سیاسی و ساز و کار اداره چشیدند و در فروردین 1358 در رفراندوم جمهوری اسلامی حضور یافتند. انتخابات مجلس خبرگان قانون اساسی، رفراندوم قانون اساسی، اولین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و اولین انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی پس از دیگری با اتکاء آرای عمومی مردم برگزار شد.

در طول بیش از چهل سال مشارکت مردم در انخابات‌های گوناگون نشان درخشانی از استقلال سیاسی در پرتو مردم‌سالاری دینی بوده است.

لذا همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی با انتشار "ویژه‌نامه انتخابات ریاست‌جمهوری" درصدد روایت انتخابات‌های ریاست‌جمهوری در دهه‌های گذشته برآمده است.

در این ویژه‌نامه به متن و حاشیه انتخابات‌های ریاست‌جمهوری پرداخته شده است؛ از ثبت‌نام نامزدها و رقابت‌های انتخاباتی گرفته تا رد صلاحیت‌ها و فضای سیاسی اجتماعی کشور در هر برهه تاریخی. روایت‌ها و بازروایت‌های هر کدام از این انتخابات‌ها می‌تواند دریچه‌ای برای تحلیل و تبیین نو از عبرت‌های گذشته و چشم‌انداز آینده باشد.

علاقمندان می‌توانند "ویژه‌نامه انتخابات ریاست‌جمهوری" را در اینجا مطالعه کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات