به روایت عضو سابق مجاهدین خلق

طرح رجوی برای غارت و تجاوز در ایران پس از عملیات فروغ جاویدان

رجوی هم در طراحی عملیات فروغ جاویدان و وقتی نیروها را در دوم مرداد سال 1367 در قرارگاه اشرف برای حمله به ایران توجیه می‌کرد و من هم شخصا در اين نشست حضور داشتم گفت: وقتی تهران را تسخیر کردید تا 48 ساعت با شما کاری ندارم هر کاری خواستید بکنید بعدا من آمده و عفو عمومی خواهم داد.
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ جنایت‌های منافقین در دهه شصت بار دیگر در عملیات فروغ جاویدان نمایان شد. کشتار مردم در شهرهای تصرف شده حتی مجروحان و بیماران در اسلام‌آباد، نمایی از خوی جنایتکارانه رجویست‌ها داشت. اما این تمام ماجرا نبود و در صورت پیروزی عملیات طرح‌های وحشتناک‌تری هم در دستور کار بود. 

سید حجت سید اسماعیلی از اعضای سابق مجاهدین خلق که تجربه 27 سال حضور در فرقه رجوی را دارد در خاطرات خود می‌گوید: پل پوت يك سیاست‌مدار کامبوجی بود که جنبش خمر سرخ به رهبری او از ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۹ بر کامبوج حکم راند. در مدت ۴ سال حکومت خمرهای سرخ،  دو میلیون نفر از جمعیت هشت میلیون نفری کامبوج را در کشتزارهای مرگ در گودال‌هایی که در زمین حفر کرده بودند، به رگبار بسته و سپس همانجا به خاک می‌سپردند.
 
دامنه جنايات خمرها به حدی بود كه گزارش‌ها، نسل‌كشی در اين كشور را تأييد كردند. خانه‌های مردم آتش زده شد. اموال آن‌ها به غارت رفت و صدها هزار نفر بدون آن‌كه گناهي كرده باشند، كشته شدند نظاميان سابق شقه‌شقه شدند. روحانيون، كارمندان دولت، روشنفكران، اساتيد دانشگاه و كسبه، و هيچ‌كس و هيچ طبقه‌ای مشمول عفو قرار نگرفت.

رجوی هم  در طراحی عملیات فروغ جاویدان و وقتی نیروها را  در دوم  مرداد سال 1367 در قرارگاه اشرف برای حمله به ایران توجیه می‌کرد و من هم شخصا در اين نشست حضور داشتم  گفت: وقتی تهران را تسخیر کردید تا 48 ساعت با شما کاری ندارم هر کاری خواستید بکنید بعدا من آمده و  عفو عمومی خواهم داد.

منبع: خداوند اشرف از ظهور تا سقوط، سید حجت سیداسماعیلی، مرکز اسناد انقلاب اسلامی

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات