کد خبر: ۷۰۴۰
به بهانه سالروز امضای فرمان مشروطه،

کتاب «تجربه مشروطیت» معرفی شد

رجبی دوانی در بخشی از صحبت‌های خود درباره این کتاب گفت: «مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین آقای روح‌الله حسینیان در کتاب «تجربه مشروطیت» که با نثر شیوا و سلیس و روانی نوشته شده، سعی کرده‌اند داستان مشروطیت را از آغاز تا پایان شرح بدهند.»
چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷
به گزارش پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در آستانه سالروز امضای فرمان مشروطه، آقای محمدحسن رجبی‌دوانی، محقق و مورخ تاریخ مشروطه، به معرفی و بررسی کتاب «تجربه مشروطیت» از آثار حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله حسینیان و از منشورات مرکز اسناد انقلاب اسلامی پرداخت. این کتاب شرح مختصری از نهضت مشروطه و پیامدهای آن است.

رجبی دوانی در بخشی از صحبت‌های خود درباره این کتاب گفت: مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین آقای روح‌الله حسینیان در کتاب «تجربه مشروطیت» که با نثر شیوا و سلیس و روانی نوشته شده، سعی کرده‌اند داستان مشروطیت را از آغاز تا پایان شرح بدهند. در تالیف این کتاب از دو روش توصیفی و تحلیلی استفاده شده است.

این محقق تاریخ، مطالعه این کتاب را به جوانان و نوجوانان توصیه کرد و گفت: خواننده این کتاب هم با جریان پدید آمدن مشروطه آگاه می‌شود و هم از چگونگی تبدیل این جنبش از یک جنبش عدالتخواهی به یک جنبش مشروطه‌خواهی پی می‌برد. من به جوانان و نوجوانان توصیه می‌کنم که برای آشنایی اجمالی با این پدیده اجتماعی و سیاسی معاصر این کتاب را مدنظر قرار دهند.

مشروح معرفی کتاب «تجربه مشروطیت» توسط محمدحسن رجبی‌دوانی را در این ویدئو ببینید.
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات