به روایت اسناد

سند تبعید حجت الاسلام سید هادی خسروشاهی توسط ساواک در سال 57

«... برابر سوابق موجود نامبرده بالا در شهرستان قم با ایجاد هیاهو و جنجال مردم را به ضدیت با یکدیگر تحریک نموده به نحوری که موجبات سلب آسایش و اخلال در نظم و آرامش را عملاً فراهم ساخته است. لذا برابر رای کمیسیون امنیت اجتماعی شهرستان قم در مورخه 37/2/21 به سه سال اقامت اجباری در شهرستان انارک اصفهان محکوم
يکشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید هادی خسروشاهی از فعالان انقلابی و تاریخ‌نگار نهضت‌های اسلامی در 8 اسفند 1398 به دلیل ابتلا به بیماری کرونا دار فانی را وداع گفت.

وی به دلیل فعالیت‌های خود همواره تحت تعقیب و مراقبت ساواک قرار داشت. سندی که در ادامه آمده گزارش تبعید سید هادی خسروشاهی توسط ساواک در اردیبهشت ماه 57 را نشان می‌دهد. 

متن این سند بدین شرح است: 

به : وزارت دادگستری

از : ساواک

درباره هادی خسروشاهیان (خسروشاهی) فرزند مرتضی

شغل واعظ

چون برابر سوابق موجود نامبرده بالا در شهرستان قم با ایجاد هیاهو و جنجال مردم را به ضدیت با یکدیگر تحریک نموده به نحوی که موجبات سلب آسایش و اخلال در نظم و آرامش را عملاً فراهم ساخته است. لذا برابر رای کمیسیون امنیت اجتماعی شهرستان قم در مورخه 37/2/21 [57] به سه سال اقامت اجباری در شهرستان انارک اصفهان محکوم و چون طبق اطلاع وی نسبت به رای مذکور اعتراض نموده و پرونده امر جهت رسیدگی پژوهشی به دادگاه استان مرکز احاله خواهد شد، خواهشمند است دستور فرمایید با توجه به سوابق امر و نحوه اعمال حاد ارتکابی مشارالیه ضمن در نظر گرفتن مقتضیات امنیتی، در این زمینه رسیدگی‌های لازم معمول و از نتیجه اقدامات قانونی این سازمان را آگاه سازد.

رئیس سازمان اطلاعات و امنیت کشور _ سپهبد مقدم


سند تبعید حجت الاسلام سید هادی خسروشاهی توسط ساواک در سال 57
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات