در گفتگوی تبرائیان با رادیو معارف معرفی شد:

کتابی برای آشنایی با «خفتگان آستان علوی»

آئین رونمایی و معرفی کتاب «خفتگان آستان علوی» که شرح حال 628 تن از مدفونین حرم امیرالمومنین(ع) و شرحی بر تاریخچه نجف اشرف است، امروز برگزار شود.
يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۹
به گزارش پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، آئین رونمایی و معرفی کتاب «خفتگان آستان علوی» که شرح حال 628 تن از مدفونین حرم امیرالمومنین(ع) و شرحی بر تاریخچه نجف اشرف است، از ساعت 16 امروز در بنیاد فرهنگی امامت قم برگزار می شود.

دکتر صفاءالدین تبرائیان نویسنده این کتاب در گفتگو با رادیو معارف در این باره گفت: کتابی که به تازگی از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی با عنوان «خفتگان آستان علوی» منتشر شده، در واقع درآمدی بر تاریخ شهر مقدس نجف اشرف و حرم امیرالمومنین علیه السلام است. 

کتابی برای آشنایی با «خفتگان آستان علوی»

وی یادآور شد: همانطور که همه اطلاع دارند، اهمیت اعتقادی و ریشه‌دار شهرهای عتبات عالیات در منطقه بین‌النهرین مخصوصاً برای شیعیان حائز بسی اهمیت است. 

نویسنده کتاب «خفتگان آستان علوی» ادامه داد: در این اثر که بنده بیش از دو سال بر روی آن کار مطالعاتی و تحقیقی کرده ام، خواننده، با 628 نفر از علما و اشخاصی که در حرم مولا علی(ع) به خاک سپرده شده اند آشنا می‌شود.


تبرائیان اضافه کرد: آخرین شخصیتی که نامش در انتهای کتاب اضافه شد، حضرت آیت‌الله العظمی سید محمدسعید حکیم بود. ما در این کتاب بر اساس نام خانوادگی، شرح حال افراد را آورده ایم، اما چون اخیرا با رحلت ایشان مواجه شدیم، از این رو نام ایشان در انتهای کتاب درج شد.

این نویسنده تصریح کرد: برای هر کدام از متوفیان که در آستان امیرالمومنین(ع) دفن شده اند، یک شرح حال و بیوگرافی ارائه داده شده است. کتاب حدود ششصد صفحه است که امیدواریم مورد قبول مولا واقع شده باشد انشالله.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات