مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۷۶۹۳
به روایت اسناد
طبق اطلاع از حدود دو سال قبل تاکنون سرلشگر سابق قره‌نی به وسیله رحیم خبازباشی با حاج قدرت‌اله لطیفی مدیر دبستان پسرانه لطیفی و دبستان قائمیه واقع در سرآسیاب دولاب آشنائی پیدا کرده و به منزل یکدیگر می‌روند.
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۰ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 2022April 23

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ سرلشگر محمدولی قرنی پس از دستگیری به جرم کودتا علیه رژیم پهلوی همواره تحت نظر ساواک قرار داشت. به گواهی اسناد ساواک ارتباطات و رفت و آمدهای قرنی همواره کنترل می‌شد. در لابلای این اسناد، سند جالبی از ارتباط سرلشگر قرنی با قدرت‌الله لطیفی عضو هیات امنای مسجد جمکران بدین شرح وجود دارد: 

«طبق اطلاع از حدود دو سال قبل تاکنون سرلشگر سابق قره‌نی به وسیله رحیم خبازباشی با حاج قدرت‌اله لطیفی مدیر دبستان پسرانه لطیفی و دبستان قائمیه واقع در سرآسیاب دولاب آشنائی پیدا کرده و به منزل یکدیگر می‌روند. حاج لطیفی مردی است متدین و مذهبی که پایبند به اصول دین شیعه و عضو هیئت امناء مسجد امام زمان (ع) در قم [مسجد جمکران] می‌باشد. قره‌نی تا به حال چند مرتبه به اتفاق حاج لطیفی ظاهراً به عنوان بازدید از مسجد فوق‌الذکر و نیز زیارت حضرت معصومه(ع) به قم مسافرت نموده و مشاهده شده که موقع نماز به حاج لطیفی اقتدا می‌نماید.

آخرین مرتبه‌ای که نامبردگان به اتفاق به قم مسافرت نموده‌اند روز پنجشنبه 52/3/24 بوده که با اتومبیل فولکس واگن پسر حاج لطیفی بنام محمد لطیفی دانشجوی دانشگاه ملی به قم رفته‌اند.

نظریه شنبه:

1.خبر صحت دارد.

2.ارتباط قره‌نی با حاج لطیفی قابل بررسی می‌باشد.

3.به احتمال زیاد قره‌نی از ارتباط حاج لطیفی قصد بهره‌برداری سیاسی دارد.

4.محمد لطیفی فرزند حاج لطیفی به هیچ وجه در امور سیاسی دخالت ندارد.»

 

سند

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر