مرکز اسناد انقلاب اسلامی

اولین اثر از مجموعه «ستاره‌ی دنباله‌دار» در قالب «کتاب کودک» منتشر شد
در آستانه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، تازه‌ترین اثر از تولیدات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در قالب «کتاب کودک» روانه بازار نشر شد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۵ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 2022April 24

خبرگزاری ایبنا نوشت: در آستانه سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، تازه‌ترین اثر از تولیدات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در قالب «کتاب کودک» روانه بازار نشر شد.

براساس این گزارش، موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی که پیش از این در حوزه دانستنی‌های تاریخ انقلاب اسلامی برای جوانان ورود کرده و در این حوزه بیش از 140 عنوان اثر به طبع رسانده بود، اکنون با ورود به عرصه «کتاب کودک»، در مسیر معرفی شخصیت‌های مهم و اثرگذار انقلاب اسلامی به کودکان گام برمی‌دارد. مجموعه کتاب‌های «ستاره‌ی دنباله‌دار» با همین هدف از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی تولید شده است.

روایتی از کودکی شهید مطهری در کتاب «پس مرتضی کو؟»

نخستین اثر از این مجموعه، با عنوان «پس مرتضی کو؟» براساس خاطره‌ای جذاب از دوران کودکی شهید آیت‌الله مرتضی مطهری به نگارش درآمده است. نویسنده با استفاده از خاطرات بازمانده از استاد مطهری، تلاش کرده است آن را به زبانی ساده، در قالب داستانی آمیخته با تخیل و در فضایی مناسب کودکان روایت کند. تصویرسازی جذاب به همراه متن روان، کودک را با داستان همراه می‌کند.

«کلر ژوبرت» نویسنده و تصویرگر کتاب «پس مرتضی کو؟»، از اساتید برجسته حوزه کتاب کودک است که آثار او در این حوزه، جوایز متعددی را در چندین جشنواره از آن خود کرده است.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه این کتاب با قیمت 35 هزار تومان به صفحه منشورات سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی به آدرس Www.irdc.ir رجوع کرده و این اثر را سفارش دهند. همچنین فروشگاه این مرکز واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، نبش مجتمع ناشران پذیرای مخاطبان خواهد بود.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر