مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کتاب «پس مرتضی کو؟» با داستانی آمیخته با تخیل از دوره کودکی شهید مطهری، در دسترس خانواده‌هاست، تا کودکان خود را با یکی از شخصیت‌های مهم انقلاب اسلامی، آشنا کنند.
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۴ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 2022May 01

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ آیت‌الله شهید استاد مرتضی مطهری در 12 فروردین 1358 از سوی اعضای گروهک فرقان ترور شد و به شهادت رسید. شهید مطهری علاوه بر اینکه در روند نهضت اسلامی و پایه‌گذاری انقلاب ایفای نقش کرد، در بازه کوتاه حیات خویش بعد از پیروزی انقلاب نیز فعالیت‌های اثرگذاری داشت. علاوه بر این، استاد مطهری به عنوان چهره‌ای متفکر و اندیشمند، نقشی بارز در تعمیق اندیشه اسلامی داشت.


مرکز اسناد انقلاب اسلامی به منظور معرفی این شخصیت مهم و اثرگذار تاریخ انقلاب، آثار متعددی منتشر کرده است که از آن بین می‌توان به کتاب‌هایی چون «شهید مطهری در حدیث دیگران (تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات آیت‌الله شهید مرتضی)»، «رفتار سیاسی شهید مطهری و انقلاب اسلامی»، «سیری در اندیشه‌های استاد مطهری»، «استاد شهید مرتضی مطهری به روایت اسناد»، «بررسی مقایسه‌ای مفهوم عدالت از دیدگاه شهید مطهری، دكتر شریعتی، سید قطب» و ... اشاره کرد.


اما این روزها، موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی با تولید اثری جدید در قالب کتاب کودک، به دنبال معرفی این شخصیت برجسته تاریخ انقلاب به کودکان است. کتاب «پس مرتضی کو؟» که به قلم کلر ژوبرت نوشته شده، اولین جلد از مجموعه «ستاره دنباله‌دار» است که موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی با هدف معرفی شخصیت‌های مهم و اثرگذار انقلاب اسلامی اقدام به چاپ آن کرده است.

 

«پس مرتضی کو؟!» اثری متفاوت برای دهه نودی‌ها


معاون فرهنگی هنری موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در گفتگو با تسنیم به ضرورت شناساندن قهرمانان انقلاب اسلامی به کودکان اشاره کرده بود. به گفته هراتی، مجموعه «ستاره دنباله‌دار» با این هدف کلید خورد تا به جای اسطوره‌‌های خیالی، قهرمانان واقعی به کودکان معرفی شوند.


اکنون کتاب «پس مرتضی کو؟» با داستانی آمیخته با تخیل از دوره کودکی شهید مطهری، در دسترس خانواده‌هاست، تا کودکان خود را با یکی از شخصیت‌های مهم انقلاب اسلامی، آشنا کنند.
از آنجا که کتاب با متنی داستانی و روان، تصویرسازی‌های مناسب و ویژگی‌های بصری دلنشین تولید شده است، می‌تواند برای کودکان نیز هدیه‌ای جذاب باشد

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر