مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۷۷۷۲
آقاى آذرآبادى می‌گوید: «یک روز امام مصلحت اسلام را در اين ديد كه سه فرزندم شهيد شوند، روز ديگرى مصلحت اسلام را در اين ديده است كه قطعنامه صلح را قبول فرمايد، سمعآ و طاعه، و اگر روزى هم برسد و مصلحت اسلام را در اين ببينند كه مرا امر كنند و بگويند مصلحت اسلام در اين است كه بايد بروى و دست صدام را ببوسى، نمی گویم چرا؛ بلكه مى‌گويم امام من، مصلحت اسلام را اين چنين تشخيص داده و مى‌روم عمل به وظيفه مى‌كنم».
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۸ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - 2022May 25

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ در طول نهضت اسلامى به رهبرى حضرت امام خمینی، حضور تعيين كننده مردم در عرصه‌هاى مختلف انقلاب بسيار كارساز و راه‌گشا بود. آنها با تبعیت از ولی فقیه دوران، مسیر تحقق حق را هموار کردند.

آيت‌الله شيخ‌مرتضى بنى‌فضل با اشاره به همین موضوع، درباره ولایتمداری یک پدر شهید تبریزی می‌گوید: آقاى حاج حسن آذرآبادى، پدر بزرگوار سه شهيد و رئيس هيأت خانواده‌اى شهداى تبريز و حومه بود. يك خاطره از ايشان دارم. در روزهاى اواخر جنگ تحميلى آقاى هاشمى رفسنجانى اوضاع جنگ و جبهه را دقيقآ بررسى نموده و آن را به حضرت امام گزارش داد و امام حاضر شد قطعنامه صلح را قبول بكند.

اشخاص ماجراجو سوء تبليغات عليه امام را شروع كردند و مى‌گفتند با اين همه شهيد و مجروح و اسير مى‌خواهند با صدام آشتى كنند، يعنى چه؟ 

 

روایتی از ولایتمداری پدر شهید تبریزی

 

آقاى آذرآبادى (زبان گوياى همه خانواده‌هاى شهدای تبریز) با بيان نكته‌اى مشت محكمى بر دهان ياوه‌سرايان كوبيد و فرمود: یک روز امام مصلحت اسلام را در اين ديد كه سه فرزندم شهيد شوند، روز ديگرى مصلحت اسلام را در اين ديده است كه قطعنامه صلح را قبول فرمايد، سمعآ و طاعه، و اگر روزى هم برسد و مصلحت اسلام را در اين ببينند كه مرا امر كنند و بگويند مصلحت اسلام در اين است كه بايد بروى و دست صدام را ببوسى، نمی گویم چرا؛ بلكه مى‌گويم امام من، مصلحت اسلام را اين چنين تشخيص داده و مى‌روم عمل به وظيفه مى‌كنم.

البته ناگفته نماند در سرتاسر ايران از اين قبيل شخصيت‌هاى لايق در بين ايثارگران زياد است. آنان بر گردن همه حق دارند و اجرشان با خداوند سبحان است.

 

منبع: خاطرات آيت‌الله شيخ‌مرتضى بنى‌فضل؛ مرکز اسناد انقلاب اسلامی

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر