کد خبر: ۸۲۵
برشی از خاطرات آیت‌الله مؤمن

هیچگاه در شورای نگهبان یك رأی مصلحتی نداده‌ام

آیت‌الله مؤمن از فقهای شورای نگهبان می‌گوید:واقعیت این است كه شورای نگهبان هرگز به صورت خطی برخورد نكرده و تسلیم هیچكس هم نشده است.حتی به خاطر ندارم كه چیزی برخلاف قانون از شورای نگهبان بروز كرده باشد. بنده خودم تا به حال، یك رای مصلحتی نداده‌ام و ازمحدوده‌ای كه برای شورای نگهبان تعیین شده است فراتر نرفته ام.
يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی؛ آیت الله مومن در كتاب خاطراتش كه توسط مركز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است در رابطه با فراجناحی بودن و قانون‌مداری شورای نگهبان می‌گوید: « واقعیت این است كه شورای نگهبان هرگز به صورت خطی برخورد نكرده و تسلیم هیچكس هم نشده است.حتی به خاطر ندارم كه چیزی برخلاف قانون از شورای نگهبان بروز كرده باشد. بنده خودم تا به حال، یك رای مصلحتی نداده‌ام و ازمحدوده‌ای كه برای شورای نگهبان تعیین شده است فراتر نرفته ام.
 
 
وقتی مسئله ای به ما ارجاع می‌شد یا به شورای نگهبان مربوط بود ما بر طبق موازین احیانا  به سود  آقای میرحسین موسوی انجام می‌دادیم، طیفی كه مقابل میرحسین موسوی بودند، قهرا واكنش نشان می‌دادند كه چرا چنین كردید؟ برخی از افراد این طیف ، حتی با من رفاقت داشتند در عین حال، نیم ساعت و سه ربع صحبت می‌كردند كه در فلان قضیه چرا شورای نگهبان آنگونه به سود میرحسین موسوی (نخست وزیر) رای داد تا ایشان بتواند از این امر استفاده كند؟ 
 
 
ما می‌گفتیم: رای ما رای قانونی است. ما ممكن است با آقای موسوی اختلاف سلیقه داشته باشیم، ولی این دلیل نمی‌شود كه در مقام رای دادن و تصمیم گیری، این تفاوت سلیقه را لحاظ كنیم. »   
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات