طرفِ درستِ تاریخ
۳

طرفِ درستِ تاریخ

عکس طراحی‌شده در پرونده‌ی حاضر تصویری معروف و نمادین مربوط به سالگرد امضای بیانیه بالفور است، که یک فلسطینی به نام غادة کرمی و یک یهودی به نام الن‌ سیگل در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در لندن در سال ۱۹۷۲، گرفته است. این عکس که به دلیل صداقت، صراحت و بیان شیوای مظلومیت مردم فلسطین بارها در رسانه‌ها منتشر شد، به یک بیانیه‌ی سیاسی مهم و کوتاه از وضعیت تبعیض‌آمیز اعمال‌شده از سوی رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم فلسطین تبدیل شده است. در سمت چپ این عکس زن فلسطینی پلاکاردی در دست دارد که روی آن نوشته: «من یک عرب فلسطینی هستم که در بیت المقدس متولد شدم. فلسطین خانه‌ی من است ولی نمی‌توانم به وطنم بازگردم.» در سمت راست تصویر یک زن یهودی آمریکایی به چشم می‌خورد با پلاکاردی در دستانش که روی آن نوشته: «من یک یهودی آمریکایی هستم که در آمریکا متولد شده‌ام. اسرائیل وطن من نیست ولی می‌توانم به آن‌جا برگردم.»

پاسخ سهیل اسعد به 5 پرسش درباره نامه رهبری به دانشجویان آمریکایی
"طرفِ درستِ تاریخ" | بررسی نامه رهبر انقلاب به دانشجویان غربی؛

پاسخ سهیل اسعد به 5 پرسش درباره نامه رهبری به دانشجویان آمریکایی

همه متفق‌القول هستند که تبلیغ چهره‌به‌چهره خیلی مؤثرتر است. به نظر بنده این نامه خیلی چهره‌به‌چهره شده است نسبت به نامه‌های قبلی. از لحاظ محتوا، قبلی‌ها بحث اسلام‌هراسی بود، دروغ‌هایی که غرب در تاریخ مطرح کرد، نگاه غربی‌ها به امت اسلام. الان بحث دقیق‌تر شده است: اهل غزه، اهل فلسطین و مقاومت، فضای جنگ با اسرائیل و مسائل این‌چنینی.
دیپلماسی دعوت به حق در نظم نوین جهانی
"طرفِ درستِ تاریخ" | نامه رهبر انقلاب به دانشجویان غربی در گفتگو با روح‌الامین سعیدی

دیپلماسی دعوت به حق در نظم نوین جهانی

مبنای نظری این نامه «اصل دعوت در اسلام» است. بر مبنای دیپلماسی دعوت که در اسلام و در قرآن کریم هم قابل‌ردیابی است، رهبر معظم انقلاب اسلامی مخاطب خودش را در یک دوران بسیار ویژه و خاص نظام جهانی مورد خطاب قرار داده است.
مقایسه تطبیقی نامه‌های امام خمینی و آیت‌الله خامنه‌ای
"طرفِ درستِ تاریخ" | فطرت و قرآن ابزار‌های شناخت اسلام در جهان معاصر؛

مقایسه تطبیقی نامه‌های امام خمینی و آیت‌الله خامنه‌ای

نامه‌ی اخیر مقام معظم رهبری به دانشجویان و جوانان اروپایی که به دلیل اعتراض به کشتارها و نسل‌کشی مظلومانه‌ی مردم غزه در دانشگاه‌های ایالات متحده و اروپا مشغول تحصن و اعتراض به سیاست‌های دوگانه و سکوت غرب در مقابل جنایت‌های رژیم صهیونیستی هستند، بهانه‌ای شد برای مقایسه و مرور مفاهیم معرفتی نامه‌ی حضرت امام خمینی (ره) به گورباچف رئیس‌جمهور اتحاد جماهیر شوروی و دو نامه‌ای که پیش‌ازاین رهبر معظم انقلاب در اسفندماه ۱۳۹۳ خطاب به جوانان غربی نگاشته‌اند.