سندی از درخواست دانشگاه مک‌گیل کانادا از آیت‌الله دکتر مفتح جهت همکاری علمی در سال 1350

سند حاضر درخواست مؤسسه مطالعات اسلامی دانشگاه مک‌گیل کانادا را در سال 1350 برای همکاری علمی آیت‌الله مفتح نشان می‌دهد. در این درخواست آمده است: «با کمال مسرت بدین وسیله یک نسخه از مجله چهارم سلسله دانش ایرانی یعنی مجموعه سخنرانی‌ها و مقاله‌ها را به حضورتان تقدیم می‌داریم و چون ما مصمم هستیم که به موازات انتشار متون مهم فلسفی و کلامی و عرفانی و تحقیقات مفصل درباره سیر اندیشه و تفکر در اسلام مقالات کوتاه نیز درباره موضوعات موضوعات فوق از دانشمندان مختلف منتشر کنیم. مجموعه دیگر سخنرانی‌ها و مقالات را اختصاص به موضوع منطق و ارتباط منطق با زبان در اسلام داده‌ایم. لذا از آن جناب خواهشمندیم که با ما همکاری نموده و مقاله‌ای را بین 20 و 50 صفحه برای درج در این مجموعه تهیه فرمایند. این مقاله ممکن است تحقیقی مستقل درباره منطق و مباحث الفاظ و فلسفه زبان و یا متنی فارسی یا عربی تصحیح شده به انضمام مقدمه‌ای تحقیقی درباره آن متن باشد.
سه‌شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ آیت‌الله دکتر مفتح یکی از روحانیونی بود که علاوه بر تحصیلات حوزوی، مدارج عالی دانشگاهی را طی کرده و همزمان با آیت‌الله مطهری به عنوان استاد دانشکده الهیات دانشگاه تهران مشغول تدریس و تحقیق بود. طی این دوران آیت‌الله مفتح همکاری علمی گوناگونی با مراکز علمی و موسسات تحقیقاتی داخلی و خارجی داشت. 

در همین راستا سند حاضر درخواست مؤسسه مطالعات اسلامی دانشگاه مک‌گیل کانادا را در سال 1350 برای همکاری علمی آیت‌الله مفتح نشان می‌دهد. در این درخواست آمده است: 

« استاد ارجمند جناب آقای مفتح 

با کمال مسرت بدین وسیله یک نسخه از مجله چهارم سلسله دانش ایرانی یعنی مجموعه سخنرانی‌ها و مقاله‌ها را به حضورتان تقدیم می‌داریم و چون ما مصمم هستیم که به موازات انتشار متون مهم فلسفی و کلامی و عرفانی و تحقیقات مفصل درباره سیر اندیشه و تفکر در اسلام مقالات کوتاه نیز درباره موضوعات موضوعات فوق از دانشمندان مختلف منتشر کنیم. مجموعه دیگر سخنرانی‌ها و مقالات را اختصاص به موضوع منطق و ارتباط منطق با زبان در اسلام داده‌ایم. لذا از آن جناب خواهشمندیم که با ما همکاری نموده و مقاله‌ای را بین 20 و 50 صفحه برای درج در این مجموعه تهیه فرمایند. این مقاله ممکن است تحقیقی مستقل درباره منطق و مباحث الفاظ و فلسفه زبان و یا متنی فارسی یا عربی تصحیح شده به انضمام مقدمه‌ای تحقیقی درباره آن متن باشد.

از جنابعالی تقاضا داریم عنوان مقاله و قبولی خود را پس از یک ماه و اصل مقاله را تا آخر آذر ماه 1350 به ما لطف بفرمایید. از لطف و همکاری شما پیشاپیش سپاسگزار هستم. »

سندی از درخواست دانشگاه مک‌گیل کانادا از آیت‌الله دکتر مفتح جهت همکاری علمی در سال 1350
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات