مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۱۸۴۴
سند حاضر درخواست مؤسسه مطالعات اسلامی دانشگاه مک‌گیل کانادا را در سال 1350 برای همکاری علمی آیت‌الله مفتح نشان می‌دهد. در این درخواست آمده است: «با کمال مسرت بدین وسیله یک نسخه از مجله چهارم سلسله دانش ایرانی یعنی مجموعه سخنرانی‌ها و مقاله‌ها را به حضورتان تقدیم می‌داریم و چون ما مصمم هستیم که به موازات انتشار متون مهم فلسفی و کلامی و عرفانی و تحقیقات مفصل درباره سیر اندیشه و تفکر در اسلام مقالات کوتاه نیز درباره موضوعات موضوعات فوق از دانشمندان مختلف منتشر کنیم. مجموعه دیگر سخنرانی‌ها و مقالات را اختصاص به موضوع منطق و ارتباط منطق با زبان در اسلام داده‌ایم. لذا از آن جناب خواهشمندیم که با ما همکاری نموده و مقاله‌ای را بین 20 و 50 صفحه برای درج در این مجموعه تهیه فرمایند. این مقاله ممکن است تحقیقی مستقل درباره منطق و مباحث الفاظ و فلسفه زبان و یا متنی فارسی یا عربی تصحیح شده به انضمام مقدمه‌ای تحقیقی درباره آن متن باشد.
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017December 19
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ آیت‌الله دکتر مفتح یکی از روحانیونی بود که علاوه بر تحصیلات حوزوی، مدارج عالی دانشگاهی را طی کرده و همزمان با آیت‌الله مطهری به عنوان استاد دانشکده الهیات دانشگاه تهران مشغول تدریس و تحقیق بود. طی این دوران آیت‌الله مفتح همکاری علمی گوناگونی با مراکز علمی و موسسات تحقیقاتی داخلی و خارجی داشت. 

در همین راستا سند حاضر درخواست مؤسسه مطالعات اسلامی دانشگاه مک‌گیل کانادا را در سال 1350 برای همکاری علمی آیت‌الله مفتح نشان می‌دهد. در این درخواست آمده است: 

« استاد ارجمند جناب آقای مفتح 

با کمال مسرت بدین وسیله یک نسخه از مجله چهارم سلسله دانش ایرانی یعنی مجموعه سخنرانی‌ها و مقاله‌ها را به حضورتان تقدیم می‌داریم و چون ما مصمم هستیم که به موازات انتشار متون مهم فلسفی و کلامی و عرفانی و تحقیقات مفصل درباره سیر اندیشه و تفکر در اسلام مقالات کوتاه نیز درباره موضوعات موضوعات فوق از دانشمندان مختلف منتشر کنیم. مجموعه دیگر سخنرانی‌ها و مقالات را اختصاص به موضوع منطق و ارتباط منطق با زبان در اسلام داده‌ایم. لذا از آن جناب خواهشمندیم که با ما همکاری نموده و مقاله‌ای را بین 20 و 50 صفحه برای درج در این مجموعه تهیه فرمایند. این مقاله ممکن است تحقیقی مستقل درباره منطق و مباحث الفاظ و فلسفه زبان و یا متنی فارسی یا عربی تصحیح شده به انضمام مقدمه‌ای تحقیقی درباره آن متن باشد.

از جنابعالی تقاضا داریم عنوان مقاله و قبولی خود را پس از یک ماه و اصل مقاله را تا آخر آذر ماه 1350 به ما لطف بفرمایید. از لطف و همکاری شما پیشاپیش سپاسگزار هستم. »

سندی از درخواست دانشگاه مک‌گیل کانادا از آیت‌الله دکتر مفتح جهت همکاری علمی در سال 1350
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر