برشی از خاطرات آیت‌الله بدلا

آداب زیارت امام رضا(ع) در سیره رفتاری آیت‌الله بروجردی

آیت‌الله بدلا می‌گوید: مرحوم آقای بروجردی وقتی به حرم امام رضا(ع) مشرف می‌شدند با آن که در آن فصل گرم، حرم از امکانات مدرن، همچون کولر و وسایل خنک کننده بی‌بهره بود، اما ایشان ساعت‌های متمادی در حرم می‌ماندند و ادعیه مورد نظرشان را می‌خواندند.
چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ آیت‌الله بدلا در کتاب خاطرات خود که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است، درباره رفتار آیت‌الله بروجردی در مواقع تشرف به حرم مطهر امام رضا(ع) می‌گوید: در ایام اقامت در مشهد، مرحوم آقای بروجردی با همان حال ضعف و ناتوانی که در ایشان بود، به حرم امام رضا(ع) مشرف می‌شدند و با آن که در آن فصل گرم، حرم از امکانات مدرن، همچون کولر و وسایل خنک کننده بی‌بهره بود، با این حال ایشان ساعت‌های متمادی در حرم می‌ماندند و ادعیه مورد نظرشان را می‌خواندند. 

گاه آن‌قدر در حال خوش معنوی غرق می‌شدند که قرار ملاقات‌هایشان را فراموش می‌کردند؛ لذا دیگران به ایشان این موارد را یادآور می‌شدند. با ایشان که صحبت می‌کردیم، می‌گفتند: «داخل حرم، من تحت اختیار خودم نیستم.» 

گاهی اوقات برخی از خدام در کمال رضایت بالای سر ایشان می‌آمدند و با بادبزن باد می‌زدند، اما هرگز مورد رضایت ایشان نبود. می‌گفتند: «مگر این جا همه بادبزن دارند که من داشته باشم؟» از تشریفات اضافی همواره پرهیز می‌کردند. گاه برای ایشان تشک‌های چند لایه می‌انداختند، اما ایشان بر می‌خاستند و تشک را باز می‌کردند و به دیگران تعارف می‌کردند که روی آن بنشینند. چنین روحیه‌هایی بود که علاقه مردم را به ایشان دو چندان می‌کرد.
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات