کد خبر: ۳۳۴۷
ویژه‌نامه "فاجعه عظیم"| انقلاب اسلامی در کرمانشاه

بیانیه جامعه روحانیت کرمانشاه در واکنش به جنایت رژیم پهلوی در آبادان

پس از جنایت رژیم پهلوی در سینما رکس آبادان، جامعه روحانیت کرمانشاه در واکنش به این جنایت، اقدام به صدور بیانیه‌ای کرد.

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ به دنبال جنایت رژیم پهلوی در سینما رکس آبادان، جامعه روحانیت کرمانشاه در واکنش به این جنایت، اقدام به صدور بیانیه‌ای کرد. در این بیانیه که امضای روحانیون مطرح کرمانشاه همچون آیت‌الله اشرفی اصفهانی دیده می‌شد آمده بود: بسم الله المنتقم القهار؛ گرچه صحنه‌سازی و دروغ پردازی رسانه‌های گروهی و ناباوری مردم آزاده و مسلمان از گفته‌های آنان روشن و واضح است، مع‌الوصف جامعه روحانیت کرمانشاه برای روشن شدن اذهان عمومی اظهار می‌دارد: جنایتکاران حرفه‌ای از هیچ جنایت و حادثه‌ای کوتاهی نداشته و در راه رسیدن به آمال و آرمان‌های خود از هیچ فاجعه‌ای باك و وحشتی ندارند. خود، صحنه می‌سازند و مردم را با دست و پا و در بسته می‌سوزانند و خود، دفن می‌کنند. سپس سیاه پوشیده به عنوان صاحب عزا به نوحه و ندبه می‌نشینند.

آیا فاجعه آبادان با این گستردگی، آن هم در همسایگی شهربانی و تحت مراقبت شدید مأمورین، ممکن است کار مردمی باشد که فاقد وسایل مدرن آتش سوزی و تخریب هستند؟ «الی الله المشتکی...»

ملت مسلمان باید متوجه این گونه عوام‌فریبی‌ها و سایر عوامل انحراف کننده بوده باشند.

حوادث خونین و اسفبار شهرستان‌های اصفهان و شیراز و کشتار جوانان و فرزندان عزیز اسلام، قلوب قاطبه مسلمانان جهان را جریحه‌دار ساخته، تأثرات و تألمات عمیقی در جامعه روحانیت کرمانشاه و مردمان شريف و معتقد و متدین این استان ایجاد نموده است. لذا مراتب تسلیت و تعزیت خود را به ساحت مقدس ولی عصر عجل الله تعالی‌فرجه الشریف و به پیشگاه منیع مراجع عظام تقلید و علمای اعلام بلاد آسیب دیده دامت برکاتهم، معروض داشته، از خداوند قهار منتقم در این ایام و لیالی ماه مبارك رمضان عاجزانه خواستاریم که ارواح مقدس شهدای فضیلت و فرزندان مجاهد اسلام را با اولیای خود محشور نموده، هرچه زودتر موجبات اضمحلال و نابودی مسببان خونخوار و بی‌بند و بار متظاهر را فراهم فرماید.

الاحقر سیدمحمد الحسینی المیبدی - عبدالجلیل جلیلی - الاحقر عطاءالله اصفهانی - سید مرتضی نجومی - الاحقرسید محمود معصومی لاری - بهاء الدين العراقي - علیرضا متانت - جواد علامی - عبدالخالق اصفهانی - سید جواد خرمشاهی - سید موسی موسوی - محمد حجتی - جلال آل طاهر - محمدرضا کاظمی


این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات