مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۵۸۰۵
«گزارش اطلاعات داخلی» به تاریخ 12 بهمن 1342، وعاظ و روحانیون قصد داشتند با استفاده از فرصت مراسم شب‌های قدر، مبارزه را پی بگیرند. در این گزارش آمده است: «بطوریکه شنیده شده است بعضی از وعاظ مخالف دولت در نظر دارند در روزهای احیاء ماه مبارک رمضان که مساجد بیشتر مورد توجه مردم قرار می‌گیرد حملاتی به دولت بنمایند...»
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۳ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 2020May 12

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ سال 1342 از جمله سال‌های مهم نهضت اسلامی است. در آغاز این سال رخداد اثرگذاری چون ماجرای فیضیه رخ داد و این واقعه به قیام 15 خرداد وصل شد. در بهمن همان سال نیز ماه مبارک رمضان فرصت مقتنمی برای ساماندهی مبارزه علیه رژیم پهلوی بود.

به استناد «گزارش اطلاعات داخلی» به تاریخ 12 بهمن 1342، وعاظ و روحانیون قصد داشتند با استفاده از فرصت مراسم شب‌های قدر، مبارزه را پی بگیرند. در این گزارش آمده است: «بطوریکه شنیده شده است بعضی از وعاظ مخالف دولت در نظر دارند در روزهای احیاء ماه مبارک رمضان که مساجد بیشتر مورد توجه مردم قرار می‌گیرد حملاتی به دولت بنمایند...» همین گزارش مساجد مهم در مراسم شب قدر را اینگونه نام برد: «مساجد جامع، لرزاده، خندق‌آباد، مسجد نو و مسجد سرپولک...»

گزارش
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر