مرکز اسناد انقلاب اسلامی

برشی از خاطرات حاج احمد قدیریان
حاج احمد قدریان می‌گوید: «با توجه به وابستگی‌های گوناگون خارجی منافقین، بلافاصله پس از اعلام جمهوری اسلامی این گروهک ملحد با عوامل خود به بیشتر مراکز مالی و اداری حمله نمودند و بعضی از این مراکز را به تصرف خود درآوردند. یکی از این مراکز، وزارت بازرگانی بود.»
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۳ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020June 16

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ سازمان مجاهدین خلق شرح روشنی از التقاط در عرصه نظر و آوارگی و دربه‌دری و در نهایت مزدوری بیگانه و ورشکستگی سیاسی است. نگاهی به خط مشی سازمان در قبل و بعد از پیروزی انقلاب نشانگر سیاست‌های مخرب آن‌ها در قبال مردم است.

در ادامه با گریزی به کتاب خاطرات حاج احمد قدیریان که توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است به بخشی از خیانت‌های سازمان پرداخته‌ایم.


*** دزدی مجاهدین خلق در تظاهرات‌‌های مردمی ***

منافقین از هر فرصتی برای پیش‌برد اهداف خود استفاده می‌کردند. حاج احمد قدیریان درباره جلوگیری از بهره‌برداری منافقین در تظاهرات مردمی علیه رژیم پهلوی می‌گوید: در تظاهرات سال‌های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ قبل از انقلاب همانگونه که همه‌ ملت ایران در تظاهرات ضد حکومت پهلوی شرکت می‌کردند سازمان منافقین هم با برنامه‌های منافقانه خود پلاکاردهای سازمان مجاهدین را بیرون آورده و به نمایش می‌گذاشتند.

ما بعضی از دوستان بر آن شده بودیم هر جا پرچم آن‌ها را دیدیم آن را جمع کرده و اجازه فعالیت به آن‌ها ندهیم. روزی متوجه شدیم گروهی که یک روحانی جلوی آن‌ها حرکت می‌کرد، پلاکارد سازمان را بالا گرفته است. با دوستان حمله کردیم که پرچم را پایین بکشیم؛ آن‌ها نزد آن آقای روحانی رفتند و گفتند: این‌ها اجازه‌ باز بودن پرچم را نمی‌دهند. پس از توجیه آقای روحانی پرچم سازمان پایین کشیده شد، سازمان مجاهدین که بعد لقب منافق گرفته در آن زمان هم بین مردم جایگاهی نداشتند ولی توانسته بودند بین جوانان کارهایی را سازمان دهند و این کارها به گونه‌ای بود که از ارگان‌های دولتی اجناس را سرقت کرده، بین جوانان تقسیم می‌کردند تا آن‌ها هم بین خانواده‌های محروم تقسیم نمایند. این برنامه‌ خیانت آن‌ها، بالاخره برملا شد و نتوانستند ادامه دهند.


*** غارت اموال دولتی و جعل اسناد بنیاد مستضعفان ***

بعد از انقلاب اسلامی یکی از گروه‌هایی که به سهم‌خواهی از نظام اسلامی پرداختند، سازمان مجاهدین خلق بود.

حاج احمد در این‌باره می‌گوید: با توجه به وابستگی‌های گوناگون خارجی منافقین، بلافاصله پس از اعلام جمهوری اسلامی این گروهک ملحد با عوامل خود به بیشتر مراکز مالی و اداری حمله نمودند و بعضی از این مراکز را به تصرف خود درآوردند. یکی از این مراکز، وزارت بازرگانی بود؛ البته به سایر مراکز هم مثل بنیاد مستضعفان حمله کردند و هر چه سند و اموال مردم بود را بردند و خیلی از اسناد را با جعل امضا به نام سازمان کردند و از این طریق توانستند افراد خود را تغذیه‌ مالی نمایند. آن‌ها همچنین از انبارهای وزارت بازرگانی اموالی را خارج نمودند.

با گسترش دست‌اندازی‌های منافقین به اموال دولتی، مسئولین و امام راحل متوجه خیانت آن‌ها شدند و به سرعت نسبت به دفع تجاوز آن‌ها اقدام نموده، ساختمان‌ها و بخش‌های تصرف شده را باز پس گرفتند، مجری این عمل و برخورد با اقدامات منافقین، دادستانی انقلاب اسلامی و کمیته‌ انقلاب اسلامی بود. آقای عسگراولادی هم در این موضوع سهم بسزایی داشتند و حکمی به نام اینجانب برای بازرسی از انبار و کنترل اموال صادر نمودند. بازرسی و صورت برداری از انبارهای وزارت بازرگانی علی‌رغم کارشکنی‌های منافقین و بعضی عناصر هوادار و وابسته به آن‌ها، به صورت صحیحی انجام و گزارش نوبه‌ای مسائل هم به ایشان داده شد.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر