مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۷۴۲
تاریخ انتشار: ۰۷:۳۴ - ۰۶ فروردين ۱۳۹۶ - 2017March 26
6 فروردین 1368
امام خميني طي نامه‌اي به آقاي حسينعلي منتظري، ايشان را از قائم‌مقامي رهبري عزل كردند.

6 فروردین 1358
وزارت امورخارجه قرارداد مصر و اسرائيل را سبب تثبيت رژيم صهيونيستي دانست و آن را محكوم كرد.

6 فروردین 1358
دهها دانشجوي عرب مقيم ايران در اعتراض به انعقاد پيمان كمپ ديوند، به سفارت مصر در تهران حمله كردند و شيشه‌هاي آن را شكستند.

6 فروردین 1357
راديو لندن ضمن اشاره به سفر «فردريك مولي» وزير دفاع انگليس به تهران اعلام كرد وي با ژنرال‌ ازهاري رئيس ستاد ارتش ايران و ژنرال عظيمي وزير جنگ و ساير فرماندهان نظامي ايران ملاقات كرده و راجع به فروش تانكهاي چيفتن و ساير ادوات نظامي انگليسي و همچنين آموزش واحدهاي نظامي ايران در انگلستان با آنان مذاكره كرده است.

6 فروردین 1354
هويدا نخست وزير ايران، متعاقب انعقاد پيمان الجزيره ميان شاه و صدام حسين‌، در رأس هيأتي عازم بغداد شد. اين پيمان در اسفند 1353 در الجزيره به امضأ رسيده بود.

6 فروردین 1341
ژاكلين كندي‌، همسر رييس جمهورامريكا هنگام بازگشت از سفر هند و پاكستان در فرودگاه مهرآباد به مدت يك ساعت توقف كرد. وي از سوي فاطمه پهلوي‌، علي اميني‌، اردشير زاهدي و سفير امريكا در تهران مورد استقبال قرار گرفت‌.

6 فروردین 1329
محمدظاهر شاه، پادشاه افغانستان در رأس هيأتي از مقامهاي بلندپايه اين كشور وارد تهران شد.

6 فروردین 1325
آندره گروميكو نماينده شوروي در سازمان ملل در پاسخ به تهديدات ترومن رئيس جمهور امريكا گفت‌: خروج نظاميان روسي از ايران تدريجاً صورت خواهد گرفت و نيازي به تشكيل شوراي امنيت نيست‌.

6 فروردین 1303
رضاخان در ملاقات با آيات عظام حاج شيخ عبدالكريم حائري يزدي‌، ميرزاحسين نائيني و سيدابوالحسن اصفهاني‌، قول داد به غائله «جمهوري‌» پايان دهد.

6 فروردین 1298
ژنرال استراسلسكي از فرماندهان قزاق، به همراه نيروهاي تحت فرمان خود وارد گيلان شد تا رشت را از تصرف نيروهاي جنگلي خارج سازد.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر