تلاش ملی‌گراها برای انحراف در جریان اعتصابات کارکنان شرکت نفت

حجت الاسلام ناطق نوری درباره تلاش ملی‌گرایان برای انحراف اعتصاب کارکنان شرکت نفت در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی می‌گوید: سرهنگ رحیمی زودتر به مقصد مورد نظر می‌رفت و اعلامیه‌های جبهه ملی را پخش می‌کرد. آنان می‌خواستند مسیر را منحرف کنند. بنابراین وقتی این حرکات را دیدم متوجه شدم چرا شهید بهشتی ما را برای اینکه مواظب این نوع حرکات باشیم فرستاده است.
يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۵
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛‌ حجت‌الاسلام علی اکبر ناطق نوری در کتاب خاطرات خود که توسط "مرکز اسناد انقلاب اسلامی" منتشر شده درباره تلاش نیروهای ملی به منظور منحرف کردن اعتصابات کارکنان شرکت نفت در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی می‌گوید: در آن هیئتی که آقای هاشمی و بازرگان از طرف امام(ره) مامور شدند که به اعتصابات کارکنان نفت رسیدگی کنند، من هم به دستور شهید بهشتی به جنوب رفتم.


به گچساران رفتیم. آقای بازرگان در آنجا یک سخنرانی کرد که سخنرانی خوبی نبود و اثر بدی روی مردم گذاشت. آقای هاشمی به من گفت شب را تو سخنرانی کن. لذا شب در مسجد گچساران سخنرانی مفصل و غرایی کردم و شبهاتی که آقای بازرگان ایجاد کرده بود پاسخ دادم.


در این سفر گاهی سرهنگ رحیمی زودتر به مقصد مورد نظر می‌رفت و اعلامیه‌های جبهه ملی را پخش می‌کرد. آنان می‌خواستند مسیر را منحرف کنند. بنابراین وقتی این حرکات را دیدم متوجه شدم چرا شهید بهشتی ما را برای اینکه مواظب این نوع حرکات باشیم فرستاده است.


از گچساران به شیراز رفتیم. آقای بازرگان در آنجا باز هم یک سخنرانی نامطلوبی کرد. آقای کیاوش که بغل دست من نشسته بود بلند شد تا داد بزند که این مطالب چیست که او می‌گوید؟ سپس آقای هاشمی سخنرانی کرد و پاسخ آقای بازرگان را داد.
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات