مرکز اسناد انقلاب اسلامی

"اسناد درس‌آموز"/مركز اسناد انقلاب اسلامی منتشر كرد
در سندی كه ارائه میگردد میبینیم كه چگونه تبهكاران امریكایی، مریضی شاه را بهانه قرار داده تا شاید ملت ایران و افكار عمومی جهانیان را گول بزنند. باشد تا انتشار این مدرك نقشه فریبكاران را نقش بر آب كند.
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - 2015November 21

پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی؛ «جوانهای عزیز! اسناد درس آموز لانه جاسوسی را بگیرید و بخوانید... دانشجویانی كه آنجا را گرفتند و فهمیدند كه لانه جاسوسی است با زحمت زیاد آن را استحصال كردند... این‌ها نشان می‌دهد كه امریكایی‌ها در هنگام اوج نهضت و پیروزی انقلاب دائم درحال توطئه علیه جمهوری اسلامی بوده‌اند؛ آمریكا این است.» این بخشی از توصیه رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان به مناسبت ۱۳ آبان سالروز تسخیر سفارت آمریكا (لانه جاسوسی) است. بر همین اساس مركز اسناد انقلاب اسلامی از این پس به صورت روزانه، اقدام به انتشار اسناد استحصال شده از سفارت آمریكا می‌كند.

 

مردم ایران میدانستند كه اقامت شاه در آمریكا برای این كشور اهمیت فوق العاده ای دارد و بیماری او  بهانه ای بیش نیست؛ زیرا سرمایه داری غرب و خصوصاً آمریكا ٬ ازیك سو با سرمایه شاه و وابستگانش ( دستمایه رنجبران ایران) جان تازه ای می گیرد و از دیگر سو با حمایت از او بقیه دست نشاندگان و  مزدورانش را در سراسر جهان مطمئن به حامیِ باوفا می كند.

 بدین قرار پس از فرار شاه معلوم بود كه آمریكا سرانجام او را خواهد پذیرفت و مسلم بود كه در این راه  به كلیه حیله ها و دسیسه ها متوسل خواهد شد تا زمینه را برای پذیرش فردی كه در هر عرف و قانونی٬ دزد  و جانی وخائن و آدمكش شناخته شده است آماده كند تا دو دشمن قسم خورده اسلام و مسلمین مانند قبل  از انقلاب٬ بعد از آن هم در كنار یكدیگر به مبارزه و توطئه علیه مردم قهرمان ما ادامه دهند. اما اراده خلق  كبیر ایران كه در بازوان پرتوان فرزندان رزمنده و در اندیشه بلندرهبر بزرگش٬ امام خمینی٬ تبلوریافته بود.  نقشه پلید ” شیاطین" را چونان همیشه نقش بر آب كرد.

 مطابق اسناد مكشوفه از این جاسوسخانه در اوایل مرداد ماه امسال مكاتبات مهمی پیرامون پذیرفتن  شاه از جانب آمریكا انجام شده است و دولت آمریكا مترصد یافتن بهترین موقعیت جهت تحقق این امر   بوده است كه در این باره عین سند به دست آمده ارائه می گردد.

سری سند

 سپتامبر ۷۹(۵۸/۷/۸)

از: كاردار

به: نیوسام

درباره شاه ایران

 ۱- این موضوع كاملاً سری است. ۲- من تغیرات چندانی در اعمال مقامات رسمی و مردم ایران نسبت به آمدن شاه به ایالات متحده با آنچه (اطلاعاتی) كه در اواخر ژوئیه گذشته برایتان فرستادم مشاهده نكردهام. قانون اساسی به تأخیر افتاده و احتمالاً دولت جدید تا اواخر امسال روی كار نخواهد آمد. روابط ما فقط به آرامی پیش میرود و تازه به ان اندازه نیست كه بخواهد با وارد شدن شاه از بین برود. ۳- در حال حاضر روحانیون در قدرت هستند و من می ترسم كه اگر ما اقدامی درباره شاه انجام دهیم جو عمومی بدتر شود؛ زیرا خمینی در هفته گذشته در مصاحبه اش با اوریانا فالاچی با لحن خیلی شدیدی شاه را به عنوان یك فرد خائن كه ۵۰ سال جنایت كرده محكوم كرد و گفت باید به كشور برگردد. ۴- با جو به وجود آمده و تغییر شكل افكار عمومی به وسیله كسانی كه نفوذ و كنترل افكار عمومی را در دست دارند من فكر میكنم كه اگر شخص شاه به عنوان مریضی به آمریكا بیاید، آمدنش اثر چندانی در عكس العمل مردم ایران نخواهد داشت اگر ما او را به صرف برخورداری از حقوق بشر بپذیریم احتمال می رود موضع دفاعی ما هم بهتر شود. ۵- صرف نظر از گفتههای بالا همان طور كه شما یادآور شدید اگر ما قصد پذیرفتن شاه راحتی برای مدت كوتاهی هم داریم بایستی موضوع را به آرامی با دولت ایران فوراً در میان بگذاریم كه این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر ما بخواهیم چنین كاری را انجام دهیم و اگر آمدن شاه به آمریكا فوری است بهترین وسیله برای جستجوی راه مذاكره با دولت ایران این است كه سایروس ونس موضوع را با یزدی، زمانی كه او را در سوم اكتبر می بیند در میان بگذارد.

(لینگن)


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر