اسناد انقلاب / 8 بهمن 1357

تهدید نظامیان رژیم پهلوی توسط آیت‌الله مدنی+ سند

تیسمار فرماندهی پایگاه اطلاع دادند آقای آیت‌الله مدنی از همدان تلفنی تهدید نموده شما یک تعداد از همافران را اعدام و تعدادی را دستگیر و به تهران فرستاده‌اید و همراهان آنان را از پایگاه بیرون کرده‌اید.
سه‌شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی: روحانیت انقلابی در شهرهای مختلف کشور نقش راهبری مبارزات مردمی در دوران انقلاب اسلامی را برعهده داشتند. آیت‌الله سید اسدالله مدنی شخصیتی اثرگذار در همدان بود که به واقع پیشتاز مردم همدان و پشتیبان نیروهای نظامی علاقمند به امام و انقلاب بود.

سندی به تاریخ 8 بهمن 1357به تهدید نظامیان رژیم پهلوی در همدان توسط آیت‌الله مدنی اشاره می‌کند. در این گزارش ضمن مخابره تماس تلفنی آیت‌الله مدنی با پایگاه نیروی هوایی آمده است:

1. تیسمار فرماندهی پایگاه اطلاع دادند آقای آیت‌الله مدنی از همدان تلفنی تهدید نموده شما یک تعداد از همافران را اعدام و تعدادی را دستگیر و به تهران فرستاده‌اید و همراهان آنان را از پایگاه بیرون کرده‌اید.

2. آقای مدنی اضافه کرده خانواده همافران به من مراجعه و دادخواهی کرده‌اند چون من مسئوال شهر هستم خواستم اطلاع دهم .

3. آقای مدنی اجازه خواسته هیئتی را جهت تحقیق و روشن شدن موضوع به پایگاه بفرستد تا پس از روشن شدن حقایق موضوع را به مردم شهر بگویند و شایعاتی که روزنامه‌ها و رادیوهای بیگانه گفته‌اند صحیح نیست و هیچ فردی را اجاز داده نمی‌شود به سیم‌های اطراف پایگاه نزدیک شود اگر مورد انضباطی وجود داشته باشد برابر مقررات ارتش شاهنشاهی بررسی خواهد شد و موردی که دخالت دیگران و اهالی شهر را داشته باشد به هیچ وجه وجود ندارد که شما خود را مسئول شهر مردم همدان معرفی می‌کنید.

4. تیمسار اضافه کردند اشخاصی در اطراف آقای مدنی بود مشارالیه را هدایت و او را تشویق به تهدید می‌نمودند پایگاه را تهدید نماید که تیمسار به وی اطلاع داده‌اند اجازه نزدیک شدن به دور پایگاه داده نخواهد شد و مراتب را نیز به تیمسار فرماندهی تاکتیکی اطلاع داده‌اند تلفن آقای مدنی 4230 همدان می‌باشد .

5. ارزیابی (صحت دارد)

6. اقدامات – مراتب جهت استحضار گزارش می‌گردد . ضمناً تأمین حفاظتی بیشتری برای پایگاه ایجاد گردیده است.

تهدید نظامیان رژیم پهلوی توسط آیت‌الله مدنی+ سند

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات