تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات آیت الله سیدحبیب الله طاهری گرگانی

۱۸,۰۰۰ تومان

توضیحات و مشخصات

بازشناسی و معرفی  شخصیت هایی كه سال های عمر خود را به تاریخ مبارزات اسلامی مردم قهرمان  ایران به رهبری امام خمینی (ره) گره زده و نقش بسزایی در پیروزی آن داشته اند از جمله وظایف مورخین انقلاب اسلامی است.خصوصاً آنانی كه علاوه بر سوابق درخشان پیش از انقلاب اسلامی ،در نگهداری و استمرارآن  نیز كوشیدند و با دشمنان بیرونی و درونی این نهال نوپا به مبارزه پرداخته اند.

یكی از یاران راستین امام و نهضت اسلامی مردم ایران، مرحوم آیت الله سید حبیب الله طاهری  است كه با داشتن سوابق درخشان علمی و معنوی ، در راه دفاع از دین اسلام و مكتب تشیع  و مبارزه با رژیم پهلوی ،زندان ، شكنجه و تبعید را به جان خرید و تا پایان عمر شریفش نیز در این راه ثابت قدم ماند .

آیت الله طاهری كه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مبارزه با نفاق پیچیده منطقه ، توسط گروه های ضد انقلاب به درجه رفیع جانبازی نائل آمده بود بارها و بارها  برای دفاع از كیان  اسلامی راهی جبهه های دفاع مقدس شد  و در این راه فرزند برومندش–شهید حجت الاسلام والمسلمین سید محمد طاهری –  را نیز  تقدیم انقلاب اسلامی كرد.

او زعامت بخش عظیمی از مردم استان گلستان  را داشت و در همین راستا سه دوره بعنوان نماینده مجلس خبرگان برگزیده شد كه در تصویب اصل ولایت فقیه در مجلس خبرگان قانون اساسی كوشش ارزنده ای نمود. همواره مدرسه و مسجدش پایگاهی برای علاقمندان به اسلام و انقلاب بود و در همه جا به ارشاد و ترویج ارزشهای دینی می پرداخت.اوحافظ قرآن، مجتهدی زمان شناس و مجاهدی خستگی ناپذیر بود. پیاده روی های زیارتی آن مرحوم از قم به جَمكران و از نجف اشرف به كربلای مُعّلا و بالعكس و نیز از گرگان به مشهد مقدس گویای عمق عشق و ارادتش به اهل بیت رسول لله(ص) است . این ویژگی ها و ده ها نكته موثر ناگفته در ابعاد دینی ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی وی ، نشانگر برجستگی این شخصیت بزرگ در استان گلستان و حتی كشور است.

با توجه به نقش تاثیر گذار مرحوم آیت الله سید حبیب الله طاهری گرگانی در استان گلستان ، مركز اسناد با افتخار تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات  مرحوم آیت الله سید حبیب الله طاهری گرگانی را تقدیم به پژوهشگران و علاقمندان به نظام جمهوری اسلامی می كند.