مرکز اسناد انقلاب اسلامی

موضوعات
مخاطب گرامی تا اطلاع ثانوی جهت خرید کتاب از مرورگر فایرفاکس استفاده نمایید
نام کتاب: در كشاكش سیاست و فرهنگ (خاطرات محمدجواد صاحبی)
نام نویسنده: حجت الله علی محمدی
موضوع : کتاب
زیرگروه موضوع: خاطرات
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲
قیمت: ۸۹۰۰۰ ریال
شمارگان: ۱۵۰۰
تعداد صفحات: ۲۹۶
قطع: وزیری
شابک: : ۶ـ ۶۰۹ـ ۴۱۹ـ ۹۶۴ـ ۹۷۸
تعداد
وضعیت: موجود
نسخه کتاب الکترونیک:
معرفی اجمالی:

ثبت و ضبط اسناد، مدارك و خاطرات افراد و گروه‌هایی كه انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساندند و در تثبیت و استمرار آن كوشیدند، حائز اهمیت فراوانی است. مركز اسناد انقلاب اسلامی با درك صحیح این اهمیت و با هدف تبیین و تدوین تاریخ انقلاب اسلامی، به جمع‌آوری و تدوین خاطرات و اسناد بسیاری از مبارزان و خادمان انقلاب اقدام كرده است.
آقای محمدجواد صاحبی از مبارزان جوان قبل از انقلاب است كه در حوادث پیش و پس از آن، نقش ویژه‌ای ایفا نموده است. آنچه پیش رو دارید مجموعه خاطرات ایشان است كه در پنج فصل به خوانندگان ارائه می‌شود:
فصل اول به زندگی‌نامه، خانواده و تحصیلات راوی اختصاص دارد. در فصل دوم با عنوان «درباره‌ی قبل از پیروزی» از وقایع و حوادث و شخصیت‌ها در پیش از انقلاب سخن به میان آمده است. وقایع مربوط به پیروزی انقلاب و فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و انتشاراتی راوی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فصل سوم گنجانده شده است. وی در فصل چهارم از حضورش در مؤسسه‌ی كیهان و مدیریتش بر كیهان اندیشه و ارتباط با اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی می‌گوید. فصل پایانی نیز به آثار و فعالیت‌های علمی وی در قالب برگزاری كنگره‌ها اختصاص دارد.