مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۵۴۱۸
با گذشت یک دهه از اعتشاشات سال 1388 می‌توان این نکته را درک کرد که ۹ دی ۹۸، از جهاتی مکمل ۹ دی ۸۸ است. زیرا اگر ۱۰ سال قبل در چنین روزی ماهیت هوچی‌گر و غیر عقلانی جریان فتنه مشخص شد، امروز با گذشت یک دهه مردم آثار آن مدیریت را در حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را بهتر لمس کرده‌اند.
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۶ - ۰۹ دی ۱۳۹۸ - 2019December 30
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی – امیرحسین ثابتی؛ در دهمین سالگرد حماسه 9دی، از زوایه‌ای متفاوت به فتنه سال 88 نگاه کنیم: فرض کنید بعد از لشگرکشی‌های خیابانی هواداران موسوی و کروبی، انتخابات ابطال می‌شد و همان موقع جریان غربگرا، دولت را در دست می‌گرفت. فکر می‌کنید چه اتفاقی برای کشور می‌افتاد؟
چند سال زودتر تاسیسات هسته‌ای ایران نابود می‌شد و در آن بتن ریخته می‌شد؛ چند سال زودتر قیمت دلار به ۱۳۰۰۰ تومان می‌رسید و قدرت خرید مردم کم می‌شد؛ چند سال زودتر مسکن مهر تعطیل می‌شد و در اثر افزایش تقاضای مسکن، قیمت مسکن چند برابر می‌شد؛ چند سال زودتر رکود اقتصادی سراسر اقتصاد ایران را فرا می‌گرفت و سرمایه‌گذاران داخلی از کشور می‌رفتند؛ چند سال زودتر بسیاری از کارخانه‌های قدیمی مانند ارج، قند ورامین، داروگر و... ورشکسته و کارگرانشان اخراج می‌شدند؛ و در نهایت احتمالا چند سال زودتر رییس دولت وقت (میرحسین موسوی) خطاب به مردم می‌گفت: «مگر کشورها دیوانه‌اند که با آمریکا مذاکره و توافق کنند؟»
۹ دی ۹۸، از جهاتی مکمل ۹ دی ۸۸ است. زیرا اگر ۱۰ سال قبل در چنین روزی ماهیت هوچی‌گر و غیر عقلانی جریان فتنه مشخص شد، امروز با گذشت چند سال توده‌های مردم به خوبی حد، توان، لیاقت، تدبیر و سطح عقلانیت اداره کشور توسط همان جریان با همان افراد را با پوست و گوشت و استخوان خود دارند لمس می‌کنند. جریانی که اگر رای نیاورد با ذبح دموکراسی، کشور را با قلدری به آشوب می‌کشد و اگر هم رای بیاورد به واسطه بی‌عرضگی و سوء تدبیرهایش، کشور را به روزی می‌اندازد که حتی رای دهندگان به آن نیز در اعلام برائت از رای خود از هم سبقت می‌گیرند.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر