کد خبر: ۶۱۳۳
فریاد علیه تحریف

نگاهی متفاوت به مجاهدت‌های حجت‌الاسلام حسینیان

ویژگی برجسته حجت‌الاسلام حسینیان صراحت لهجه و شجاعت ایشان بود. واقعا در فضای سیاسی حریت داشت و در راه دفاع از انقلاب از هیچ چیز نمی‌هراسید. در اوج دوره‌ای که مدعیان آزادی در کشور خفقان ایجاد کرده بودند و با پروژه قتل‌های زنجیره‌ای به دنبال براندازی نظام بودند، این روح‌الله حسینیان بود که وارد میدان شد و مردانه و محکم در برابر آنها ایستاد.
چهارشنبه ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ محمدمهدی اسماعیلی، معاون پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی در یادداشتی نوشت: آقای حسینیان چند ویژگی شخصیتی مهم داشت. در جامعه ما بیشتر جنبه سیاسی، قضایی و امنیتی ایشان در افکار عمومی مطرح شده که این مساله هم به واسطه تبلیغات جریان وابسته‌ای که در داخل کشور وجود دارد، شکل گرفته است. 

ایشان فردی ثابت‌قدم در راه انقلاب و رهبری بود. در مواقع لازم محکم، با صراحت و شجاعت و بدون لکنت حرف‌های خود را در دفاع از انقلاب می‌زد. ایشان مبارز قبل از انقلاب بود. در جریان تظاهرات قم در دوره پهلوی مجروح شده بود. دوره‌ای توسط رژیم پهلوی دستگیر شده بود. بعد از انقلاب هم در دستگاه قضایی و امنیتی منشأ خدمات بزرگی شده بود. ایشان مدتی در دادگستری سیستان‌و‌بلوچستان مشغول بود و وظیفه قانونی خودش را در این حیطه به بهترین شکل ممکن انجام داد. آقای حسینیان در دهه 60 آماج حملات ضدانقلاب و منافقین قرار گرفت، چراکه با شجاعت در برابر آنها ایستاده بود، در دهه‌های 70 و 80 هم از سوی جریان مدعی آزادی مورد شدیدترین هجمه‌ها قرار گرفت. 

اما وجهه سیاسی، بخشی از وجوه شخصیت ایشان است. ایشان یک تاریخ‌نگار برجسته بود. دوره 5 جلدی تاریخی ایشان که به مرور و بررسی وقایع تاریخی انقلاب از سال 1320 تا 1357 می‌پردازد، معتبرترین و موثق‌ترین منبع تاریخ انقلاب است. تمام این مجموعه با ارائه مستندات تاریخی نگاشته شده است. ایشان در حوزه فقهی، اصولی و تفسیری نیز صاحب نظر بود، مخصوصا در حوزه تفسیری کار خاص‌تری کرده بود و اثری را در این حوزه منتشر کرد. 

ویژگی برجسته حجت‌الاسلام حسینیان صراحت لهجه و شجاعت ایشان بود. واقعا در فضای سیاسی حریت داشت و در راه دفاع از انقلاب از هیچ چیز نمی‌هراسید. در اوج دوره‌ای که مدعیان آزادی در کشور خفقان ایجاد کرده بودند و با پروژه قتل‌های زنجیره‌ای به دنبال براندازی نظام بودند، این روح‌الله حسینیان بود که وارد میدان شد و مردانه و محکم در برابر آنها ایستاد. زمانی که مدعیان اصلاحات به شخصیت‌های برجسته نظام حمله می‌کردند و تئوریسین‌های فکری و علمی انقلاب مانند آیت‌الله مصباح را مورد هجمه قرار می‌دادند، آقای حسینیان جانانه به میدان آمد و از عقبه فکری نظام دفاع کرد. آقای حسینیان آماج ترور شخصیت جریانات مدعی اصلاحات و مدعی آزادی بیان قرار گرفت اما خم به ابرو نیاورد. در زمان دولت دهم وقتی جریان انحرافی در داخل دولت شکل گرفت، ایشان محکم در برابر این جریان ایستاد، خط خودش را جدا کرد و با جمعی که پدید آورد باعث شد نیروهای انقلاب مأیوس نشوند. ایشان اجازه نداد سرمایه‌های انقلاب به خاطر جریان انحرافی از دست برود. 

آقای حسینیان ربع قرن، ریاست مرکز اسناد انقلاب اسلامی را بر عهده داشت، که توانست این وظیفه را به بهترین شکل ممکن ادا کند. مرکز اسناد در دوره مدیریت و راهبری ایشان نسبت به همه موضوعات مهم سیاسی کشور، بسیار به‌موقع و متقن اظهار نظر می‌کرد و به روشنگری می‌پرداخت. مرکز اسناد توانست در مواقع لازم به‌سرعت درباره تحولات کشور دست به انتشار آثار فاخر بزند. هیچ موسسه‌ای مانند مرکز اسناد در جریان فتنه 88 نتوانست دست به انتشار آثار پژوهشی و متقن بزند. مرکز اسناد انقلاب اسلامی در جریان فتنه 88 که نظام را هدف گرفته بود، توانست 50 اثر متقن منتشر کند. روح‌الله حسینیان با تمام قوا در برابر تحریف انقلاب ایستاد و نگذاشت فتنه‌گران مبانی و مفاهیم انقلاب را دستخوش تغییرات و تحریف کنند. واقعا شخصیت روح‌الله حسینیان در جامعه مجهول‌القدر است و ما همه مسؤولیم در این مجهول‌القدر بودن. امیدوارم روزی برسد که مردان بزرگ در زمان حیات خود شناخته شوند.
منبع: روزنامه وطن‌امروز

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات