مدیریت انقلابی

توجه ویژه شهید رجایی به نقش جوانان در مدیریت کشور

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مدیریتی شهید رجایی بنابر اظهارات دوستان و اطرافیان وی جوان‌گرایی و توجه جدی به حضور جوانان در عرصه مدیرتی کشور بود که همواره آن را سرمشق خود برای گزینش افراد قرار داده بود.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ شهید محمدعلی رجایی به تاریخ 8 شهریور 1360توسط منافقین به شهادت رسید. وی به عنوان یکی از مدیران بلندپایه نظام جمهوری اسلامی داری خط مشی خاص مدیریتی بود که در آن برهه حساس کشور در دهه 60، او را از دیگر مسؤلان متمایز می‌کرد. خط مشی شهید رجایی در کسوت مسئول انقلاب اسلامی بعد از گذشت سال‌ها از شهادت وی همواره الگو و سرمشقی موثر برای مسؤلان نظام به حساب می‌آید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مدیریتی شهید رجایی بنابر اظهارات دوستان و اطرافیان وی جوان‌گرایی و توجه جدی به حضور جوانان در عرصه مدیرتی کشور بود که همواره آن را سرمشق خود برای گزینش افراد قرار داده بود. یکی از دوستان و همکاران او با اشاره به این روحیه می‌گوید:

 «آقای رجایی فرد بسیار عاقل و مدیری بود. گاه حرف‌هایی را که خودش صلاح نمی‌دید بزند از زبان دیگران کمک می‌گرفت. از جمله وقتی در جلسه‌ای بحث بر سر به کارگیری نیروهای مناسب بود، قبل از جلسه به من می‌گفت: چون در این جمع تو از همه جوان‌تر هستی، سعی کن در کارها از نیروی جوان بیشتر از دیگران استفاده کنی، چون کار را باید جوانان بکنند. نظر او این بود که هرچند افرادی که 20 سال خدمت کرده‌اند تجربه دارند و باید از آنان استفاده کرد، ولی اینان هرچه داشته‌اند رو کرده‌اند. شهید رجایی فکر خودش را از طریق من به جلسه سرایت می‌داد و بعد هم در انتخاب وزراء و همکاران خود به این عامل مهم جوان‌گرایی در مدیریت کاملا وفادار ماند».

توجه ویژه شهید رجایی به نقش جوانان در مدیریت کشور

منبع: کتاب «زندگی‌نامه سیاسی شهید رجایی»؛ مرکز اسناد انقلاب اسلامی

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات